Egzozdan Su atması Normal mi? Egzozdan Neden Su Gelir?

Egzozdan su ve duman gelme sebepleri nelerdir? Duman renklerinin anlamları Nedir? ve çok daha fazla sorunun cevabını bulabilirsiniz.



Egzozdan Su gelmesi Normal Mi?
Petrol, içeriği itibariyle bir miktar su barındırması normaldir. Aracın motorunda benzin yanması sonucu oluşan ısı ile bu suyun buharlaşacaktır. O halde egzozdan gelen su neden olabilir. Burada egzozdan atılan suyun miktarı önemlidir.Yanma sonrası buharlaşan su egzoz susturucular bölümüne geldiğinde soğumanın etkisi ile tekrar yoğunlaşıp az miktarda su olarak atılabilir. Bu sağlıklı motorda gayet normal bir durumdur.
Su Miktarı Çoksa
Diğer durum ise aracınızın egzozundan yaz kış su atması ve miktarının çok olması yanı sıra aracınızın su eksiltiyor olmasıdır ki bu durum tehlikeli sayılabilecek bir durumdur. Aracınızın devirdaiminin susuz kalmaması gereklidir. Sürekli kontrol altında tutarak havasını alıp su ekleyerek bir ustaya ulaşmanız faydanıza olacaktır. Muhtemelen aracınızın kapak contası ile ilgili bir sıkıntı vardır ve aracınızın soğutma suyu silindirlere kaçıyor olması muhtemeldir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Merhaba Ben Şahin Usta Size Nasıl yardımcı olabiliriz?