Toyota Corolla En Az Arıza Yapan Arabalar Listesinde

Toyota Corolla En Az Arıza Yapan Arabalar ListesindeYıllardır arıza istatistiklerinin en az arıza yapan otomobil listesinde yer alan Toyota’nın tüm modelleri 6-7 yaş grupları arasında da tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Neredeyse hiç arızanın yaşanmadığı Toyota Corolla, bu tutarlılığını Toyota’nın “arıza yapmayan uzun ömürlü otomobil üretmek” felsefesine borçlu. Özellikle üretim öncesi ve esnasında gerçekleştirilen sayısız deneyler Toyota Corolla’nın 2. elde de ilgi görmesine neden oluyor. Kullanılan teknoloji acısından bakıldığında ise gereğinden fazla teknolojik eklentilerin kullanılmadığı da ayrı bir gerçek.
toyota_corolla.jpg
Toyota Corolla’da kullanılan motorların da diğer aksamlar gibi uzun ömürlü ve tutarlı olduğu yapılan 2. el testlerinde görmek mümkün.. Fakat Toyota’nın 1.4 litrelik benzinli motorlarında çekiş gücünün yetersiz olduğu da göz ardı edilmemeli. Buna karşın 4 subaplı 1.6 litrelik benzinli motorda çekiş gücü açısında 1.4 litreliğe oranla daha iyi olmasına rağmen yüksek devirlerde gürültülü çalışıyor. Otomatik şanzumanlı Toyota Corolla’da durum pek de iç açıcı görünmüyor. Yüksek yakıt tüketimi, düşük ani hızlanma verileri ve yüksek devirlerde gerçekleşen vites değişimi açısından olumsuz değerlendiriliyor. 

toyota_corolla_x_01.jpg

Dizel motor seçeneği olarak 2002 yılından önce kullanılan 72 Bg’lik dizel motorların hantal oluşu, gürültülü çalışması ve  yakıt tüketiminin yüksek olmasından dolayı, 2002 yılından sonra üretilen 90 ve 110 Bg’lik dizel motorlu Toyota Corolla’lar tercih edilmelidir.
 İç mekan tasarımı ve genişliği olarak bakıldığında gerek boy gerek ağırlık olarak küçük yapılı insanlara göre üretildiğini söyleyebiliriz. İç mekanda kullanılan malzeme kalitesinin yüksek seviyelerde olmamasına rağmen işçiliğin mükemmel olduğu rahatlıkla görülebilir. 
Değerlendirme: 
İşçilik, Fiyat 
– İç Mekan Genişliği, Sürüş Konforu, Koltuk Rahatlığı 
Motor Seçenekleri:
Benzinli: 1.4 (75, 85, 96, 97 Bg), 1.6 (107, 110 BG), 1.8 (192 Bg).
Dizel: 2.0 D (72, 90, 110 Bg). 
Model Bilgileri:
1997: 8. jenerasyon piyasaya sürüldü..
2000: Makyajlandı. 97 Bg. üreten 1.4 litrelik benzinli motor piyasaya sürüldü.
2002: 9. jenerasyon piyasaya sürüldü. Common-Rail dizel motor piyasaya sürüldü.
2004: Makyajlandı. Yeni dizel motor piyasaya sürüldü. 
Arıza İstatistiği:Motor yağının azalması.Şanzıman yağının azalması.Arka aks ve stabilizatör contalarında aşınma. 
Özet:
2. elde Toyota Corolla tercih etmek isteyenler için gerek az arıza yapması gerek tüm parçalarının uzun ömürlü olmasından dolayı çok uygun bir seçenek olacaktır. Toyota’nın tüm modelleri yapılan testlerde genelde en iyi dereceyi elde etmektedir. Kaporta ve yakıt atık sistemlerinde neredeyse hiç paslanma veya yıpranma izine ve fren borularında herhangi bir aşınmaya rastlanmaması Toyota’nın tutarlı çizgisinin bir örneğini oluşturuyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Merhaba Ben Şahin Usta Size Nasıl yardımcı olabiliriz?